РИНКИ МАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ!

Не можна, користуючись складною ситуацією, вбивати підприємців заради отримання надприбутків великими мережами.
ГО "Самозахист підприємців" разом із членами #Ради_міст під гаслом #Захисти_ФОП! успішно працює над подоланням цієї проблеми.
Всеукраїнське підприємницьке об’єднання «Рада міст «Захисти ФОП», до складу якого входять представники більш ніж 40 міст України, стурбовані ситуацією монополізації ринку роздрібної торгівлі продуктами харчування та першої необхідності, дискримінацією малого підприємця та невпинним зростанням цін на продукти соціальної групи, господарські товари, товари для санітарного захисту тощо, яка розгортається на фоні боротьби з розповсюдженням коронавірусу.
Відповідно до Конституції України, саме права та свободи людини та їх гарантії повинні визначати зміст і спрямованість діяльності Держави. Держава має, відповідно до ст. 3 Конституції України, відповідати перед людиною за свою діяльність. Забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень, в тому числі за ознаками майнового стану або іншими ознаками(ст.24).
Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (ст.42).
Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом (ст.43).
Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (ст.48).
Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, зокрема передбачені ст. 24 Конституції: рівність перед законом (ст.64).
11 березня 2020 року Кабінет Міністрів України виніс Постанову №211, якою установив на усій території України карантин. 16 березня 2020 року Кабміном була винесена Постанова №215 із забороною роботи суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни тощо.
Однак, відповідно до урядової постанови № 239 від 25.03.2020 Урядом було дозволено певні види діяльності з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, зокрема торгівля продуктами харчування, засобами гігієни, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом тощо.
Проте органами місцевого самоврядування були перевищені свої повноваження стосовно введення певних додаткових обмежень, не передбачених постановами.
Не зрозуміло, з яких підстав було дозволено торгівлю продуктами харчування у великих торгівельних центрах, і, водночас, заборонено торгівлю на ринках міст.
Невідомо чому ринки, які є безпечнішими щодо розповсюдження інфекції, були поставлені в дискримінаційний стан. Підприємці та самозайняті особи, що здійснювали на їх території господарську діяльність, залишились без засобів для існування. Товари з обмеженим терміном придатності зіпсовано.
ПРИКЛАД ЗАКРИТОГО РИКУ ЗА БАЖАННЯМ
Відповідно до п. 3 ст. 18 Господарського кодексу України, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію або необґрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницькій діяльності, чи запроваджують обмеження на ринку, не передбачене законодавством.
Встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб'єктів господарювання або груп підприємців визнається п.1 ст.31 цього ж Кодексу дискримінацією суб'єктів господарювання органами влади і п. 2 ст. 31 не допускаються.
Аналогічна норма викладена в ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», в якій зазначено, що дія, внаслідок якої окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами, визнаються антиконкурентними та тягнуть за собою законодавчо визначену відповідальність.
В ст. 47 Господарського кодексу України викладено Загальні гарантії прав підприємців, і в першу чергу зазначено, що Держава гарантує усім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права.
З наведеного стає зрозумілим, що протизаконно заборонивши торгівлю продуктами харчування на ринках міста і водночас створивши пільгові умови великим торгівельним мережам, органи місцевого самоврядування, у супереч нормам законодавства України, створили антиконкурентні умови та поставили власників великих мереж у монопольне становище. Це, як наслідок, призвело до невиправданого росту цін на продукти харчування.
З данними Антимонопольного комітету України. станом на сьогодні в деяких регіонах з початку березня ціни на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі: майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву.
https://amcu.gov.ua/news/koronavirus-karantin-cini-na-produkti-harchuvannya-poziciya-amku
На підставі викладеного, просимо негайно здійснити дії щодо подолання несанкціонованого зростання цін на харчові продукти в умовах штучної монополії та кризи, спричиненої всесвітнім карантином.
Вважаємо за необхідне негайно звернутися до компетентних органів з метою виявлення винних у спекулятивному підвищенні цін на харчові продукти та товари першої необхідності для притягнення винних у цих діях до відповідальності.
Оцінюємо дії з пидвищення цін на харсові продукти та товари першої необхідності в умовах надзвичайної ситуації мародерством.
Вимагаємо від органу місцевого самоврядування сприяти припиненню антиконкурентних дій та відновленню рівних для всіх підприємців умов ведення господарської діяльності для подолання економічної кризи, спричиненої всесвітнім карантином, та забопіганню голоду. Нагадуємо, що відповідно до п.4 ст. 47 Господарського кодексу України, Збитки, завдані підприємцю внаслідок порушення громадянами чи юридичними особами, органами державної влади чи органами місцевого самоврядування його майнових прав, відшкодовуються підприємцю відповідно до цього Кодексу та інших законів.
Обновлено (28.04.2020 12:47)
ВНИМАНИЕ!
Участились случаи незаконного использования бывшими членами организации названия и удостоверения "Самозахист підприємців" с целью решения своих вопросов.
Представляясь членом профсоюза "Самозахист підприємців" ,бывший член нашей организации Виталий Мирончук пытается воспользоваться авторитетом нашей организации.
Обращаем ваше внимание на то, что ГО "Самозахист підприємців" - это общественная организация, а не профсоюз.
Просим быть бдительными! Если к вам обращаются, представляясь "Самозахистом підприємців", просим уточнять юридический статус обратившегося.
Сообщаем, что удостоверения ГО "Самозахист підприємців" и удостоверения прессы ГО "Самозахист підприємців" старого образца с 01.08.2016 г. не действительны.
’
Ми, представники громадських організацій, усвідомлюючи свою відповідальність перед нинішніми і майбутніми поколіннями українців, прийняли рішення щодо об'єднання зусиль для спільного вирішення нагальних проблем, які виникають в процесі життя громадян та діяльності інститутів громадського суспільства Дніпропетровській області. Запрошуємо усі патріотичні, прогресивні громадські організації і активних громадян області приєднуватися до нової сили «Громадське об'єднання майданівців». Лише спільними зусиллями наведемо лад на теренах рідної Дніпропетровщини, зламаємо всі корупційні схеми, подолаємо свавілля посадовців.
1. ГО «Самозахист підприємців»
2. ГФ «Самооборона Майдану в Дніпропетровській області»
3. ГОТО «Золота паланка»
4. РГО «Кодацька паланка Війська Запорозького Низового»
5. Благодійний фонд ім. І.Д. Сірка
6. ГС «Наш дім Дніпропетровщина»
7. ГО «Патріотичне об'єднання «Оріяна»»
8. ГО «Завіт Святослава»
9. Благодійний фонд «Рятівник»
10. ГО «Перлина»
11. Товариство «Нова нація»
12. ГО «Укри»
13. ГО «Новий початок»
14. ВГО «Джампінг»
Віктор Боровинський 12.12.17
100 ТИСЯЧ - РУБІКОН
ПЕРЕЙДЕНО!
Отак воно завжди і буває.
Чекаєш якоїсь події, цеглинку
до цеглинки складаєш для її
досягнення, а потім життєвий
колообіг тебе захоплює, а
коли отямишся, виявляється
– все давно вже здійснилося.
Мета досягнута, а ти вже
крокуєш до нової вершини,
навіть не помітивши, як
скорив попередню.
Саме так відбулось і
цього разу.
Вже давно «Самозахист» спостерігав,
як кількість відвідувачів його сайту
впевнено наближалось до бажаної
мети 100 000. Оговорювалось,
яким чином підприємці відсвяткують
таку значну подію. Навіть вирішували,
у який спосіб відзначити
стотисячного відвідувача…
Аж ось виявилось, що лічильник давно
обнулився і почав новий відлік, який
на 12.12 вже нарахував 4500 осіб.
Яка колосальна кількість – ці перші
СТО ТИСЯЧ! Багато історичних
подій та доленосних перемог
було досягнуто значно
меншою армією. Польські
війська увійшли до Московського
кремля в ХVІІ столітті у
кількості лише 15-20 тисяч.
Військо Богдана Хмельницького
досягло історичної перемоги у битві
під Жовтими Водами, налічуючи
лише 11-12 тисяч людей.
Можна приводити ще багато
прикладів, демонструючи гарні
знання історії, але хочеться
сказати щось зовсім інше.
Шановні підприємці України!
Як же так сталося, що при
такій нашій великій чисельності,
ми досі не стали єдиним фронтом
на захист свого бізнесу, добробуту
своїх дітей?! Чому ми й
досі заглядаємо на поодиноких
депутатів, які з барського плеча
ще щось намагаються робити на наш захист?
Годі канючити! Вставайте, єднайтеся! Разом переможемо!
Ирина Головко. 21.09.2017
Ну и чего всполошились? С самого утра звонки -
если будете акцию протеста организовывать,
то мы с вами. И мы. И мы. И мы....
А чего паниковать то? Ну принял горсовет
очередную фигню про алкоголь, и что?
В первый раз, что ли?
А вы караул, караул... Шум, гам.
Только читать мешаете. Внимание от
увлекательного чтения отвлекаете.
Вот же какая книжка интересная - Закон
Украины о местном самоуправлении. Читали?
Нет? А напрасно...
Много чего там интересного написано.
К примеру 78 статья какая забавная. Цитирую:
Повноваження сільської, селищної, міської,
районної в місті, районної, обласної ради
можуть бути достроково припинені у випадках:
якщо рада прийняла рішення з порушенням
Конституції України, цього та інших законів,
прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому
вимоги компетентних органів про приведення
цих рішень у відповідність із законом;
Вот так вот. Это вам не это.Там еще что
то дальше есть. Читать надо, а вы отвлекаете.
Еще есть и 79 статья. Не хухры мухры....
Давайте вместе почитаем. Кто готов - звоните.
А решение? Решение отменим в суде.
Оснований больше, чем достаточно.
Роман Зіненко. 26.06.2017
А чи можна позови, які Самозахист
має до пана Каховського, якимось
чином переказати стороні
звинувачення, щоб були додатковим
аргументом проти послаблення будь
яких заходів до нього?
Тим більш, що він не визнає себе
винним.
ИЛЬЯ РЫБАКОВ.
UPD: у нас в городе, первой в стране,
создана и окончательно запущенна
инспекция со сверх полномочиями,
которая может влепить 320тысяч
штрафа за ОДНО(а могут увидеть и 100)
нарушение, которые предприниматель
вынужден сперва оплатить,
а потом обжаловать! Шикарный
инструмент для ломания через колено неугодных.
Прошу обратить внимание -
только что путем манипуляций
Мишалов протолкнул проект решения
о создании инспекции по труду в
блок к целой куче других проектов.
С огромной вероятностью этот блок
таки будет проголосован...
Зоя Максимчук
Народ, що з Всеукраїнською радою
підприємців?
На Вас рівняємось і очікуємо вістей,
якісь обов'язки роздавайте, якщо не
встигаєте.
Тут РРО на підході, перелік товарів
ухвалюють,
потрібно голос єдиний подавати, чого
тихенько чекаємо?
Павел Гречишников
12/03/2017
О киосках...
Начинается раскрутка нашего любимого
Паникахи 75. Если у кого то есть жалобы
или информация пишите,ведь чем больше
молчим,тем больше садятся на голову.
Татьяна Лампика
22января в 11:00Уважаемые предприниматели))) предлагаю вам поучаствовать в сдаче ламп содержащих ртуть ( люминесцентные,энергосберегающие первого поколения ).Это отход 1-го класса опасности,утилизация 1 й лампы 5 грн..
Будет классно,если Самозахист проведёт сбор ламп вместе с нами))
Хочу обратиться к депутатам. Не только к тем что у меня в друзьях, во френдах, назовите это как удобно, но и к остальному депутатскому корпусу которые прочитают этот пост. А прочитают его все! Это я точно знаю..
О самой проблеме подробней можно ознакомиться по ссылке на пост Галины Бартосевич:
Прочитав пост Галины понимаем следующее:
1. Речь идет о демонтаже МАФа, на который оформлены все документы в том числе и договор с КП «Благоустрий», аж до 23.09.2018, и вот, на завтра 10.01.2017 планируется демонтаж.
2. Галина (владелец киоска), находится в очень не простой ситуации, выписана с больницы после химиотерапии с очень сложным диагнозом. А демонтировав киоск, она остается еще и без средств на существование.
3. Предписание на демонтаж выдано с грубым нарушением, на основании некой комплексной проверки. И это на момент действия моратория!
Исходя из выше изложенного сделаем вывод и поразмышляем, стоит ли путем поспешных, необдуманных и скорее даже финансово-мотивированных решений усугублять человеку и без того сложную ситуацию? Государство уже никто не просит о помощи! Это бесполезно. Просят просто НЕ МЕШАТЬ! Подумайте, демонтировав киоск у нас сразу появится поря
© 2010 Samza.dp.ua