Перша річниця УЕГ. Звіт Української Етнічної Громади
УКРАЇНСЬКА ЕТНІЧНА ГРОМАДА ВІДЗВІТУВАЛА ПЕРЕД ВІЧАНАМИ ПРО ЗРОБЛЕНЕ ЗА РІК ТА ГУЧНО ВІДСВЯТКУВАЛА СВОЇ ПЕРШІ НАРОДИНИ
Рік тому ініціативна група дніпрян у День весняного рівнодення на Віче проголосила Акт єднання українців в Українську Етнічну Громаду, яка за такий короткий термін спромоглася заявити про себе у Дніпрі та Україні.
Першого квітня на Монастирському острові відбувся урочистий захід, присвячений річниці УЕГ, на якому члени громади затвердили річний звіт про роботу.
Було окреслено основні напрямки діяльності: мовний, історичний, соціально-благодійний, аграрний, економічний, інформаційний,організаційний, культурологічний та обрядово-звичаєвий, як частину культорологічного напрямку. Також УЕГ затвердила можливість розробки етнотуристичного напрямку, яка розпочнеться найближчим часом.
Напрямки очолили українці, що стояли у витоків створення Громади, а потім знайшли в собі сили й мужність віддати весь свій вільний час на розбудову українства в сучасних нелегких умовах.
ЗВІТ КОЛА УЕГ ЗА 2017 РІК «Перше, з чого ми почали свою роботу - це затвердили статут і розробили положення про громаду. Ми визначили кілька основних напрямків нашої діяльності. Це мовний, історичний, соціально-благодійний, аграрний, економічний, інформаційний, організаційний, культурологічний та обрядово -звичаєвий, як частину культурологічного напрямку. Також УЕГ затвердила можливість розробки етнотуристичного напрямку, яка розпочнеться найближчим часом. Напрямки очолили українці, що стояли у витоків створення громади, а потім знайшли в собі сили й мужність віддати весь свій вільний час на розбудову українства в сучасних нелегких умовах.
Що суттєвого відбулося у роботі по цих напрямках.
Мова.
Останнім часом в нашому регіоні почастішали випадки дискримінації українців за мовною ознакою. Українська Етнічна Громада вирішила з'ясувати підстави для вільної агресивної поведінки російськомовних громадян, адже російська є мовою національної меншини на Україні. З'ясувалося, що в деяких ЗМІ пройшла інформація з приводу того, що Дніпропетровська обласна рада ще в 2012 році прийняла рішення про надання російській статусу регіональної. Ми вивчили тематичні нормативні акти, направили запити й отримали однозначний результат: Дніпропетровська обласна рада такого рішення не приймала. Отже, єдина офіційна державна мова Дніпропетровської області - українська. Вільне користування нею, вивчення та захист забезпечені Законом. Усілякі спроби дискримінації україномовних громадян із застосуванням тези "регіональна мова" є фікцією.
Виходячи з необхідності розв’язати проблему дискримінації української, було прийняте рішення організувати круглий стіл із залучення фахівців з мовних питань «Українська на Дніпровщині: проблематика популяризації та використання». Через державне значення заходу, Українська Етнічна Громада запропонувала органам місцевого самоврядування провести вказаний круглий стіл на рівні обласної державної адміністрації та за її сприянням. Але розуміючи складність питання, а також те, що навіть відомі фахівці мають розбіжності у своїх думках, було прийняте рішення провести попередні консультаційні столи з мовцями Дніпровщини, два з яких вже було проведено.
Ми взяли участь у Першій мовній конференції, що відбулася у Дніпрі. Членів Української Етнічної Громади було запрошено обговорити теми, що стосуються становлення та розвитку української мови, словесності, писемності. Звичайно, ми не змогли не підтримати такої важливої соціальної ініціативи та навіть стали доповідачами з важливих історично-мовних питань.
Виховання.
Не так давно ми долучилися до підтримки Дніпропетровського дитячо-юнацького центра міжнародного співробітництва, більше знаному як «Колобок». Справа у тім, що нашу дніпровську гордість, яка належить до мережі найбільших освітніх закладів України, працює пів-сторіччя та охоплює своєю діяльністю близько 130 тисяч дітей щорічно, підпорядкували якомусь невідомому свіжоспеченому КП. Ми будемо разом з колобківцями відстоювати їх право працювати у законному руслі, виховуючи нашу молодь у спортивному і національно-патріотичному русі.
Також ми почали опікуватися проблемою дитячого харчування у освітніх заходах Дніпровщини. Було подано відповідні запити, з яких стало цілком зрозумілим, що в цьому питанні присутня корупційна складова. Робота в цьому напрямку продовжується.
Культура.
Ми розробили проект та техдокументацію літературно-поетичного конкурсу «Золоте перо Дніпровщини» з наданням матеріальної премії переможцям. Наразі ми обговорюємо умови проведення такого конкурсу.
Весь рік свого існування ми опікуємося долею Підгородненського Центру Кобзарства, що є перлиною нашої області, одним з трьох, що існують взагалі на Україні. Зараз Центр знаходиться у занедбаному становищи і тримається силами кількох людей під керівництвом Алли Ганжі. Зараз Центру нарешті встановили плату за оренду приміщення у розмірі 1 грн та надали кошти на розроблення проекту ремонту. Роботи тривають. Ми поставили собі за завдання отримати найкращий зразковий Центр Кобзарства в Україні, що стане перлиною туристичної Дніпровщини.
Історія. Ми є організаторами заходів по вшануванню днів пам’яті жертв голодомору – трагедії, що неможна забувати. І цього року ми осяяли темряву у ході акції «Запали свічку!» Цьогоріч вперше за всю історію міста на захід, що ми проводили на Привокзальній площі у Дніпрі, зібралося близько півтисячі людей. Була оголошена ініціатива щодо будівництва пам'ятної каплиці та проведення громадських слухань з питання включення каплиці до загального проекту реконструкції Привокзальної площі міста Дніпро. Зібрані підписи. Облдержадміністрація з вдячністю прийняла нашу пропозицію, поки що обіцяла прийняти до уваги.
Ми взяли під свій контроль деякі пам’ятки нашої історичної спадщини. Під час пошуку приміщення для потреб громади, нам в око спала будівля колишньої земської управи. Що сказати. Сьогодні будівля руйнується на очах. Приміщення сире і забите сміттям. Кругом дірки, широкі сходи майже зруйновано, зали понівечені. Особняк, в якому колись збиралася міська знать, де вирішувалася доля міста, помирає. Члени УЕГ вирішили витребувати її у безгосподарської влади, знайти кошти, довести до ладу й вдихнути життя. Але ж яким великим був наш подив, коли ми дізналися, що цей напіврозвалений об’єкт культурної спадщини є чиєюсь приватною власністю. Зараз розслідування з цього приводу тривають, як і з приводу того, яким чином відійшов у чиїсь приватні руки будинок-музей Олександра Поля.
13 січня у нашому місті відбулася надзвичайна подія: дніпряни дарували очільнику великого народного руху, що дав новий лад усій східній Україні Богдану - Зиновію Хмельницькому найдорожче - свою пам’ять. Ми встновили у підніжжя пам’ятника кремезному козаку з булавою, який, завдяки відсутності будь-якого пам'ятного напису, став майже невпізнаним для наших дітей, іменну гранітну брилу. Майже рік тривали підготовчі роботи, і ось нарешті пам'ятний знак опинився на своєму місці.
Етнотуризм. Не менше уваги приділяють члени громади сакральним містам України. Члени УЕГ опікуються долею Марвринського майдану, що розташований біля Павлограду. Встановили пам’ятний знак, прибрали територію, посадили дерева. Тепер це місце зі звалища перетворилося на місце паломництва зетнотуризму. Зараз ми розробляємо інші туристичні маршрути по сакральних місцях України, кромлексах. Слідкуйте за нашими оголошеннями.
Благодійна діяльність.
Членам УЕГ уже доводилось займатись благодійною діяльністю, збираючи кошти на допомогу АТОвцям, малозабезпеченим родинам та хворим, збираючи старі речі для безхатченків, що ховалися від зими у терапіях лікарень. Але це виявилось краплиною у безодні українських потреб. Чого лише варте відвідування наших гериатричних закладів, та навіть звичайних післяопераційних палат. Ми заснували благодійний фонд «Джерела Українського Буття» та закликаємо всіх небайдужих долучитися до роботи у цьому фонді.
Але, найголовніше, що нам вдалося – це згуртувати українство. З кожним днем нас стає все більше. Це видно і по заходам, що ми проводимо, і по реакції у соцмережах, у ЗМІ вже з’явились перші публікації про УЕГ. І ті хто раніше глузував з нашого гуртування, тепер позирає з цікавістю. Ну а ми продовжуємо!
|
Річний звіт було затверджено вічанами. Роботу визнано задовільною, про що було проголосовано одностайно.
Урочистості продовжилися виступами творчих колективів. Виступали українські співаки, аматори та барди, лунали авторські вірші. Окрасою концерту став виступ знаного у світі етнографічного народного гурту козацької пісні "Криниця", що зараз знаходиться під егідною "ЮНЕСКО". Аси польової кухні пригостили гостей козацьким кулішем.
Захід відвідали не лише українці, а й іноземці, в яких залишилося неперевершене враження від побаченого. Цікаво, що після трьохгодинного спілкування гості не бажали розходитися й продовжили обговорювання різноманітних тем просто у підніжжя Тарасу. І це не дивно...
... Адже, свій до свого!
Фото Анатолій Охотнік
http://samza.dp.ua/news/2017-06-25-19-56-08/922-2018-04-02-22-16-29.html#sigFreeId89e804b85d
Обновлено (03.04.2018 01:07)
ВНИМАНИЕ!
Участились случаи незаконного использования бывшими членами организации названия и удостоверения "Самозахист підприємців" с целью решения своих вопросов.
Представляясь членом профсоюза "Самозахист підприємців" ,бывший член нашей организации Виталий Мирончук пытается воспользоваться авторитетом нашей организации.
Обращаем ваше внимание на то, что ГО "Самозахист підприємців" - это общественная организация, а не профсоюз.
Просим быть бдительными! Если к вам обращаются, представляясь "Самозахистом підприємців", просим уточнять юридический статус обратившегося.
Сообщаем, что удостоверения ГО "Самозахист підприємців" и удостоверения прессы ГО "Самозахист підприємців" старого образца с 01.08.2016 г. не действительны.
’
Ми, представники громадських організацій, усвідомлюючи свою відповідальність перед нинішніми і майбутніми поколіннями українців, прийняли рішення щодо об'єднання зусиль для спільного вирішення нагальних проблем, які виникають в процесі життя громадян та діяльності інститутів громадського суспільства Дніпропетровській області. Запрошуємо усі патріотичні, прогресивні громадські організації і активних громадян області приєднуватися до нової сили «Громадське об'єднання майданівців». Лише спільними зусиллями наведемо лад на теренах рідної Дніпропетровщини, зламаємо всі корупційні схеми, подолаємо свавілля посадовців.
1. ГО «Самозахист підприємців»
2. ГФ «Самооборона Майдану в Дніпропетровській області»
3. ГОТО «Золота паланка»
4. РГО «Кодацька паланка Війська Запорозького Низового»
5. Благодійний фонд ім. І.Д. Сірка
6. ГС «Наш дім Дніпропетровщина»
7. ГО «Патріотичне об'єднання «Оріяна»»
8. ГО «Завіт Святослава»
9. Благодійний фонд «Рятівник»
10. ГО «Перлина»
11. Товариство «Нова нація»
12. ГО «Укри»
13. ГО «Новий початок»
14. ВГО «Джампінг»
Віктор Боровинський 12.12.17
100 ТИСЯЧ - РУБІКОН
ПЕРЕЙДЕНО!
Отак воно завжди і буває.
Чекаєш якоїсь події, цеглинку
до цеглинки складаєш для її
досягнення, а потім життєвий
колообіг тебе захоплює, а
коли отямишся, виявляється
– все давно вже здійснилося.
Мета досягнута, а ти вже
крокуєш до нової вершини,
навіть не помітивши, як
скорив попередню.
Саме так відбулось і
цього разу.
Вже давно «Самозахист» спостерігав,
як кількість відвідувачів його сайту
впевнено наближалось до бажаної
мети 100 000. Оговорювалось,
яким чином підприємці відсвяткують
таку значну подію. Навіть вирішували,
у який спосіб відзначити
стотисячного відвідувача…
Аж ось виявилось, що лічильник давно
обнулився і почав новий відлік, який
на 12.12 вже нарахував 4500 осіб.
Яка колосальна кількість – ці перші
СТО ТИСЯЧ! Багато історичних
подій та доленосних перемог
було досягнуто значно
меншою армією. Польські
війська увійшли до Московського
кремля в ХVІІ столітті у
кількості лише 15-20 тисяч.
Військо Богдана Хмельницького
досягло історичної перемоги у битві
під Жовтими Водами, налічуючи
лише 11-12 тисяч людей.
Можна приводити ще багато
прикладів, демонструючи гарні
знання історії, але хочеться
сказати щось зовсім інше.
Шановні підприємці України!
Як же так сталося, що при
такій нашій великій чисельності,
ми досі не стали єдиним фронтом
на захист свого бізнесу, добробуту
своїх дітей?! Чому ми й
досі заглядаємо на поодиноких
депутатів, які з барського плеча
ще щось намагаються робити на наш захист?
Годі канючити! Вставайте, єднайтеся! Разом переможемо!
Ирина Головко. 21.09.2017
Ну и чего всполошились? С самого утра звонки -
если будете акцию протеста организовывать,
то мы с вами. И мы. И мы. И мы....
А чего паниковать то? Ну принял горсовет
очередную фигню про алкоголь, и что?
В первый раз, что ли?
А вы караул, караул... Шум, гам.
Только читать мешаете. Внимание от
увлекательного чтения отвлекаете.
Вот же какая книжка интересная - Закон
Украины о местном самоуправлении. Читали?
Нет? А напрасно...
Много чего там интересного написано.
К примеру 78 статья какая забавная. Цитирую:
Повноваження сільської, селищної, міської,
районної в місті, районної, обласної ради
можуть бути достроково припинені у випадках:
якщо рада прийняла рішення з порушенням
Конституції України, цього та інших законів,
прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому
вимоги компетентних органів про приведення
цих рішень у відповідність із законом;
Вот так вот. Это вам не это.Там еще что
то дальше есть. Читать надо, а вы отвлекаете.
Еще есть и 79 статья. Не хухры мухры....
Давайте вместе почитаем. Кто готов - звоните.
А решение? Решение отменим в суде.
Оснований больше, чем достаточно.
Роман Зіненко. 26.06.2017
А чи можна позови, які Самозахист
має до пана Каховського, якимось
чином переказати стороні
звинувачення, щоб були додатковим
аргументом проти послаблення будь
яких заходів до нього?
Тим більш, що він не визнає себе
винним.
ИЛЬЯ РЫБАКОВ.
UPD: у нас в городе, первой в стране,
создана и окончательно запущенна
инспекция со сверх полномочиями,
которая может влепить 320тысяч
штрафа за ОДНО(а могут увидеть и 100)
нарушение, которые предприниматель
вынужден сперва оплатить,
а потом обжаловать! Шикарный
инструмент для ломания через колено неугодных.
Прошу обратить внимание -
только что путем манипуляций
Мишалов протолкнул проект решения
о создании инспекции по труду в
блок к целой куче других проектов.
С огромной вероятностью этот блок
таки будет проголосован...
Зоя Максимчук
Народ, що з Всеукраїнською радою
підприємців?
На Вас рівняємось і очікуємо вістей,
якісь обов'язки роздавайте, якщо не
встигаєте.
Тут РРО на підході, перелік товарів
ухвалюють,
потрібно голос єдиний подавати, чого
тихенько чекаємо?
Павел Гречишников
12/03/2017
О киосках...
Начинается раскрутка нашего любимого
Паникахи 75. Если у кого то есть жалобы
или информация пишите,ведь чем больше
молчим,тем больше садятся на голову.
Татьяна Лампика
22января в 11:00Уважаемые предприниматели))) предлагаю вам поучаствовать в сдаче ламп содержащих ртуть ( люминесцентные,энергосберегающие первого поколения ).Это отход 1-го класса опасности,утилизация 1 й лампы 5 грн..
Будет классно,если Самозахист проведёт сбор ламп вместе с нами))
Хочу обратиться к депутатам. Не только к тем что у меня в друзьях, во френдах, назовите это как удобно, но и к остальному депутатскому корпусу которые прочитают этот пост. А прочитают его все! Это я точно знаю..
О самой проблеме подробней можно ознакомиться по ссылке на пост Галины Бартосевич:
Прочитав пост Галины понимаем следующее:
1. Речь идет о демонтаже МАФа, на который оформлены все документы в том числе и договор с КП «Благоустрий», аж до 23.09.2018, и вот, на завтра 10.01.2017 планируется демонтаж.
2. Галина (владелец киоска), находится в очень не простой ситуации, выписана с больницы после химиотерапии с очень сложным диагнозом. А демонтировав киоск, она остается еще и без средств на существование.
3. Предписание на демонтаж выдано с грубым нарушением, на основании некой комплексной проверки. И это на момент действия моратория!
Исходя из выше изложенного сделаем вывод и поразмышляем, стоит ли путем поспешных, необдуманных и скорее даже финансово-мотивированных решений усугублять человеку и без того сложную ситуацию? Государство уже никто не просит о помощи! Это бесполезно. Просят просто НЕ МЕШАТЬ! Подумайте, демонтировав киоск у нас сразу появится поря
© 2010 Samza.dp.ua